Виховні години
ВИХОВНА ГОДИНА
.
Тема: Стоп
Буллінг
Мета: сформувати уявлення про проблему насилля й
жорстокості, їх наслідків для дитини чи інших членів родини; вивчити права
дітей, обговорити питання, як захиститися від будь-якого насильства; виховувати
вміння попереджувати жорстоке поводження з людьми.
Обладнання: Картинки,наочність,плакати.
Очікувані
результати:
• З’ясувати зміст поняття «насилля» та його
види;
• Окреслити види сімейного насильства;
• Визначити причини виникнення сімейної та
учнівської жорстокості, її реалії та наслідки;
• Виокреслити механізм захисту прав дітей.
Перебіг заходу:
І.
Мотивація виховної діяльності. Повідомлення теми і мети виховної години.
ІІ.
Оголошення епіграфа:
Сім’я, дитинство, материнство і батьківство
охороняються державою.
Конституція України, стаття 51
1.
Вступне слово вчителя:
Дитячі очі чисті, щирі
В них видно наміри й думки,
Вони хоч чорні, сині, сірі
Бувають радісні й сумні.
Мабуть, радісними є очі дітей, коли у них
щасливе дитинство, коли ніщо не пригнічує і не турбує. А сумними – коли діти
зазнають страждань, принижень.
- Як ви вважаєте, діти, чи правильно
говориться в народній приказці: за одного битого сім небитих дають. Висловіть
своє ставлення до цього твердження.
(Прийом «Мікрофон»)
Учитель: На жаль, ми живемо у світі де, на
превеликий жаль, існує таке негативне явище, як насилля. Давайте з’ясуємо зміст
поняття «насилля».
Учень 1. Насилля – це застосування особою чи групою
осіб засобів примусу щодо іншої особи чи групи осіб.
Учень 2. Насилля – це дії, що принижують
людську гідність, завдають шкоди здоров’ю, а іноді й життю.
Учитель. Давайте з’ясуємо, які бувають види
насилля.
Розгляд схеми-таблиці
Учитель. А чи належить до насилля торгівля
людьми?
Учень. Звичайно. Бо для цього торговець людьми
повинен зволодіти людиною, втертися в довіру до неї, а потім продає особу,
навіть без її відома. Використовує для злочинів, для жебрацтва, роблять рабами.
У дорослих відбирають паспорти.
Анкетування:
1. Скільки вам років?
2. Ваша стать: дівчина, хлопець.
3. Як ви ставитеся до різних проявів
насильства?
4. Чи допускав хто-небудь по відношенню до вас
насилля?
• Так
• Ні
5. Які прояви насилля ви зазнали по відношенню
до себе?
• Фізичне
• Емоційне
• Сексуальне
• Жодного
6. Допускав хто-небудь насилля в сім'ї щодо
вас?
• Так
• Ні
7. Чи відчували ви жорстоке поводження з боку
друзів, однолітків, дорослих?
• Так
• Ні
8. Чи намагалися ви себе захистити?
• Так
• Ні
9. Чи спостерігали ви насилля в сім'ї щодо
інших членів родини?
• Так
• Ні
10. По відношенню до кого було направлене
жорстоке поводження в сім'ї?
• До мами
• До батька
• До дідуся
• До бабусі
• До брата
• До сестри
• До тварин
11. Які вас огортають почуття, коли вам
доводиться бачити жорстоке насилля?
• Страху
• Ненависті
• Злості
• Незахищеності
• Жахливості
• Провини
• Сорому
• Співчуття
• Байдужості
• Жалості
Мозковий штурм
«Хто може здійснювати насилля»
(записати на плакаті (батько, мати, учень один
щодо іншого, вчителі і т.д.))
Вчинки
дітей
Учитель. Бувають ситуації, які можуть
спровокувати насилля. Часто людина сама своїми діями створює умови для
виникнення таких ситуацій
- Які ситуації? Назвіть їх. (провокації, обзивання
один на одного, насмішка, плітки, обмови і т.д.)
Учитель. Поведінку, яку може спровокувати
насилля, називають «віктимною» (латинське жертва), тобто людина поводиться як
потенційна жертва, створюючи передумови до насилля. Поведінка може бути провокативною
та необережною. Провокативною вважається поведінка, коли потенційна жертва
спілкується з незнайомими людьми, відвідує їхні квартири, залишається наодинці
з цими людьми.
Необережна поведінка не є провокативно, але
створює умови для зґвалтування чи іншого насильства. Це – необачні вчинки.
Наприклад, поява у темному чи безлюдному місці. Якщо дитина знає про це – її
шанси стати жертвою значно меншають.
Учень. А зараз послухайте притчу «Про
жорстокість»
В одному з монастирів Шаолінню майстер навчав учня.
І якось учень запитав майстра:
-Учителю, а як довідатися, наскільки я
жорстокий?
І майстер відповів йому:
- Щоразу, коли ти будеш завдавати удару своєму
ворогові, уяви себе на його місці і відчуй його біль. І якщо ти одного разу не
відчуєш болю, знай, жорстокість поглинула тебе.
Учитель. І народ, у 21 столітті психологи,
педагоги, лікарі почали бити на сполох. Жорстокість, агресія починають зростати
швидкими темпами.
- У чому ж причина цього?
Фахівці констатують, що в першу чергу агресію
підлітків і дорослих викликає на телебаченні жорстокості, що батьки не
приділяють уваги своїм дітям, вони з головою поглинули у побутові справи.
А Роберт Бабич, тренер Ужгородської
дитячо-юнацької спортивної школи № 1 стверджує, що його вихованці із
футбольного класу часу та енергії на пустощі не мають. Спорт давно став
чудодійною пігулкою від агресії, бо зайву енергію діти виплюскують на
тренуваннях, а не у бійках чи бешкетуванні.
Чи доводилося вам зустрічатися з такими
явищами, бути свідками таких «розборок»? Якщо так, то якими були ваші дії?
- Що спричинило таку поведінку підлітків?
(Діти розповідають, відповідають на запитання)
Вчитель. Хочу зупинитися на сімейній
жорстокості.
Бесіда:
1. Що ж таке сімейна жорстокість?
2. Які є види насилля в сім'ї ?
Учень. Насильство в сім'ї - це будь-які
навмисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного
спрямування одного члена сім'ї стосовно іншого, якщо вони порушують
конституційні права й свободи члена сім'ї як людини та громадянина й завдають
йому моральних страждань, шкоди фізичному чи психічному здоров'ю.
Жертва насилля в сім'ї – член сім'ї, який
постраждав від фізичного, сексуального, психологічного чи економічного
насильства з боку іншого члена сім'ї.
Учитель. Сімейна жорстокість – це застосування
щодо дітей різних видів сімейного насильства.
(заповнення таблиці «Види сімейного
насильства»)
• Занедбання дітей
• Сексуальне насильство
• Недоїдання
• Психічний тиск і погрози
• Приниження
• Економічні утиски
• Побиття та інші види фізичного насильства
Розгляд ситуативних завдань:
Який вид сімейного насильства наявний у даних
ситуаціях?
Учитель.
1. Школярка із сльозами на очах розповідає
іншим дітям: «Мама мене уб'є, якщо дізнається, що я розірвала нову куртку»
(психологічне і фізичне).
2. Восьмикласник Ваня боявся п'яного батька,
бо той, повертаючись додому вночі, піднімав із ліжка сина й починав його
«виховувати» паском (фізичне)
3. Дівчинка (їй ще немає 6-ти років) чимось
образила батька. На знак покарання він не розмовляє із нею місяць. Дівчинка
була вражена. Батько вважає, що це нормальна міра виховання (психологічне).
4. Більшість хлопців із 11 класу мали
кишенькові гроші, якими вільно розпоряджалися, але батько Влада сказав:
«Матимеш гроші тоді, коли в семестрі буде лише 10-11 балів»(економічне).
Вчитель. Основним правовим документом, що
захищає дитину від жорстокої поведінки з боку інших осіб, є Конвенція ООН «Про
права дитини», яка передбачає в своїх статтях захист від свавільної поведінки,
визначає права кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного,
розумового, духовного розвитку, захист від сексуального домагання та від інших
форм жорстокої поведінки. Отже, навчіться діти, розрізняти поняття «добро» і
«зло». Все, що принижує людську гідність людини – є зло, а все, що звеличує
гідність людини – добро.
Дитина і насильство. Любов і жорстокість.
Надія і відчай. Ми всі інтуїтивно тягнемося до світлого в цьому світі.
Рефлексія
• Що нового ви довідалися на виховній годині?
• Де можна застосувати здобуті знання?
• Чи досягнуті очікувані результати?
Учитель. Отже, я надіюсь, що у вашому житті
ніколи не буде насилля. І що ви ніколи не будете його застосовувати по
відношенню до інших людей. Бо це ганебно і жорстоко. Люби ближнього як самого
себе і тоді все у твоєму житті буде добре.
Пам’ятка
дітям
1. Пам’ятайте, що насильство над вами, здійснене вашими батьками,
не є нормою життя.
Насилля — неприпустима річ у стосунках людей.
2. У сім’ї ви маєте право на те, щоби до вас ставилися з повагою,
не ображали.
3. Пам’ятайте необхідні правила безпеки, зокрема: не варто тут же
кидатися на допомогу, коли тато б’є маму, особливо коли він — із небезпечними
предметами в руках; ваше завдання — якомога швидше сховатися, залишити домівку
взагалі — на допомогу покличте дорослих, які краще знають, як діяти за таких
обставин.
4. Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди
принижують вашу гідність.
5. Поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником,
психологом, соціальним педагогом; зверніться до міліції.
6. Не вірте в погрози з боку кривдників.
7. Ви маєте право висловлювати й відстоювати свою думку. Чітко й
однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.
8. Знайте: коли вас постійно контролюють, принижують, примушують
до чогось, використовують у спілкуванні з вами лайливі слова — це насильство.
9. Не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих.
Ніхто, у тому числі ваші батьки, рідні, не мають права принижувати вас,
поводитися жорстоко стосовно дитини — це карається законом. У Сімейному кодексі
(ст. 150, ч. 7) написано: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками та
інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина може подати позов
до суду, до громадських організацій, якщо виховання не належне».
10. Навчіться розрізняти поняття «добро»і «зло».Усе, що принижує
людську гідність, — зло, усе, що возвеличує гідність людини, — добро.
Пам’ятка
дітям 1. Пам’ятайте, що
насильство над вами, здійснене вашими батьками, не є нормою життя. Насилля — неприпустима річ
у стосунках людей. 2. У сім’ї ви маєте
право на те, щоби до вас ставилися з повагою, не ображали. 3. Пам’ятайте необхідні
правила безпеки, зокрема: не варто тут же кидатися на допомогу, коли тато б’є
маму, особливо коли він — із небезпечними предметами в руках; ваше завдання —
якомога швидше сховатися, залишити домівку взагалі — на допомогу покличте
дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин. 4. Ви маєте право на
захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність. 5. Поділіться своїми
проблемами з учителем, класним керівником, психологом, соціальним педагогом;
зверніться до міліції. 6. Не вірте в погрози з
боку кривдників. 7. Ви маєте право
висловлювати й відстоювати свою думку. Чітко й однозначно висловлюйте осуд
щодо насильницької поведінки взагалі. 8. Знайте: коли вас
постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують у
спілкуванні з вами лайливі слова — це насильство. 9. Не вважайте, що ви
заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, у тому числі ваші батьки,
рідні, не мають права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини —
це карається законом. У Сімейному кодексі (ст. 150, ч. 7) написано:
«Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які
принижують людську гідність. Дитина може подати позов до суду, до громадських
організацій, якщо виховання не належне». 10. Навчіться
розрізняти поняття «добро»і «зло».Усе, що принижує людську гідність, — зло,
усе, що возвеличує гідність людини, — добро. |
Пам’ятка
дітям 1. Пам’ятайте, що
насильство над вами, здійснене вашими батьками, не є нормою життя. Насилля — неприпустима
річ у стосунках людей. 2. У сім’ї ви маєте
право на те, щоби до вас ставилися з повагою, не ображали. 3. Пам’ятайте необхідні
правила безпеки, зокрема: не варто тут же кидатися на допомогу, коли тато б’є
маму, особливо коли він — із небезпечними предметами в руках; ваше завдання —
якомога швидше сховатися, залишити домівку взагалі — на допомогу покличте
дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин. 4. Ви маєте право на
захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність. 5. Поділіться своїми
проблемами з учителем, класним керівником, психологом, соціальним педагогом;
зверніться до міліції. 6. Не вірте в погрози з
боку кривдників. 7. Ви маєте право
висловлювати й відстоювати свою думку. Чітко й однозначно висловлюйте осуд
щодо насильницької поведінки взагалі. 8. Знайте: коли вас
постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують у
спілкуванні з вами лайливі слова — це насильство. 9. Не вважайте, що ви
заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, у тому числі ваші батьки,
рідні, не мають права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини —
це карається законом. У Сімейному кодексі (ст. 150, ч. 7) написано: «Забороняються
фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які принижують
людську гідність. Дитина може подати позов до суду, до громадських
організацій, якщо виховання не належне». 10. Навчіться
розрізняти поняття «добро»і «зло».Усе, що принижує людську гідність, — зло,
усе, що возвеличує гідність людини, — добро. |
|
Цькування, булінг (англ. bully — залякувати, цькувати, задирати) — прояв агресії з подальшим залякуванням особистості і
появою можливості її повного підпорядкування собі і своїм інтересам. Така поведінка дає можливість людині самоствердитися за рахунок
когось, заслужити собі загальний авторитет. Насправді задирака приховує свою
неспроможність і слабкість.
Виховна година «Здорові звички –
здоровий спосіб життя»
Мета: повторити поняття «здоров’я», «здоровий спосіб життя»; визначити фактори,
які сприяють і які шкодять здоров’ю людини; створити умови для закріплення
знань вихованців з питань здорового способу життя; розширити поняття про те, що
від здоров’я дітей залежить здоров’я нації, а отже, благополуччя і добробут
всієї України, її майбутнє; розвивати вміння учнів слідкувати за собою,
дотримуватись правил безпечної поведінки; виховувати прагнення берегти своє
здоров’я як найдорожчий скарб, виховувати життєву потребу завжди бути здоровим.
Обладнання: заготовка
кросворду, демонстраційний матеріал (презентація, аудіо- та відео файли, уривки
з мультфільму «Здоров’я починається вдома»); комп’ютер, мультимедійна дошка та
проектор.
ХІД ЗАХОДУ
Вчитель: Добрий день шановні гості!
Дорогі діти! Сьогодні наша виховна година спілкування буде присвячена такій
важливій, значимій для всіх темі, як здоров’я, адже здоров’я – одна з основних
умов щастя людини. Під час сьогоднішнього заходу ви дізнаєтеся про те, що
благотворно і негативно впливає на здоров’я людини, про правила ведення
здорового способу життя. І, нарешті, ми повинні з вами дійти висновку, що здоров’я
– це запорука успіху.
Але для того, щоб якнайкраще налаштуватись на роботу, я приготувала вам
невеличкий кросворд, розгадування якого надалі допоможе вам пригадати отримані
раніше знання про здоров’я.
Розгадування кросворду (актуалізація знань).
1.
Комплекс фізичних вправ, що виконується вранці після сну (ЗАРЯДКА)
2.
Прозора рідина. Без якої неможливе життя (ВОДА)
3.
Звичне положення тіла людини у стані спокою та під час руху (ПОСТАВА)
4.
Розпорядок добової діяльності людини (РЕЖИМ)
5.
Городні плоди та зелень, які містять у собі вітаміни та мінеральні речовини
(ОВОЧІ)
6.
Заходи по підвищенню опірності організму шкідливим впливам за допомогою
використання сил природи – сонця, повітря і води (ЗАГАРТУВАННЯ)
7.
Здоровий колір щічок (РУМ’ЯНЕЦЬ)
8.
Процес вживання корисної їжі (ХАРЧУВАННЯ)
Здоров'я набагато більш залежить від наших
звичок і харчування, ніж від лікарського мистецтва Джон
Леббок
Природа створила все, щоб людина була щасливою. Яскраве сонце, чисту воду,
чарівні весняні квіти, хвилі достиглого жита, тьохкання соловейка у лузі… і нас
людей – сильних, розумних, сміливих, здорових. І в цьому бутті кожній людині
доводиться вибирати, адже, з рештою вона має на це право. Життя заставляло і
вас робити вибір: що одягти на вечірку, дискотеку, з ким зустрічати Новий рік,
закінчувати розпочату справу чи далі її продовжувати, тощо. А зроблений вибір
буде правильним, якщо усвідомити кожному: хто Я є, ким хотів би стати у житті,
що слід зробити, щоб досягти цього. І на сьогоднішній зустрічі хочеться, щоб ви
зробили свій власний вибір щодо здорового способу життя, адже саме він робить
людину вільною і незалежною, дає їй сили і натхнення в усіх її справах і
починаннях. Кожен з вас проаналізує цю інформацію. Який буде висновок, ми
дізнаємося у кінці виховної години.
Отож, розпочинаємо виховну годину «Здорові звички –
здоровий спосіб життя».
Здоровя – це життя. Здоров’я – найвище благо, дароване людині природою. Без
нього не можна зробити життя повноцінним і щасливим.
Здоров’я – це ранок
Зі свіжим повітрям.
Це сонце, що гріє
Ласкаво й привітно.
Це хвилі Дніпра,
Що нам сили дають.
Бери це сміливо,
Мій друже , і в путь.
Здоров’я – це смак
Свіжих ягід дозрілих,
Це спорт, що дає нам
Наснагу і силу.
Це сон, що на крилах
Нам зорі несуть.
Усе це з собою
Узять не забудь.
Хто здоровий, – той сміється,
Все йому в житті вдається.
Він долає всі вершини,
Це ж чудово для людини!
Вчитель:Перед кожним складний вибір, від якого може залежати подальше життя,
майбутнє моє, твоє, наше.
? А скажіть мені будь –
ласка що таке здоровий спосіб життя?
Учні: Це такий спосіб життя, який зберігає і покращує здоров’я. Під
здоровим способом життя розуміється оптимальний режим навчання, роботи чи
відпочинку, збалансоване харчування, достатня рухова активність, дотримання
правил особистої гігієни, загартовування, відсутність згубних звичок, любов до
людей, позитивне сприйняття життя. Здоровий спосіб життя дозволяє бути до
старості здоровим психічно, морально і фізично.
? Вчитель:А що
означає бути здоровою людиною?
За визначенням Всесвітньої Організації Охорони здоров’я, під здоров’ям
людини розуміють «стан повного фізичного, психічного і соціального
благополуччя, а не тільки відсутність хвороби». Якщо тіло здорове, але немає
відчуття радості і повноти життя, то це вже хвороба. На життєвому шляху людина
взаємодіє з природою безперервно: дихає, контактує з людьми, пересувається,
випромінює і поглинає енергію, впливає на навколишнє середовище. Більшість
сьогоднішніх учених визначають поняття здоров’я як здатність людини до
оптимального функціонування в навколишньому середовищі.
Життя і здоров’я – найцінніше, що є у людини.
Ми вибираємо здоровий спосіб життя, тому що здоров’я – це чарівний ключик,
який відчиняє двері до всіх можливостей.
А сучасним еталоном краси є здорова людина, яка обирає
Всі: Здоровий спосіб життя!
Середня
тривалість життя (дані за 2011 рік):
в князівстві
Монако – 89,7 років (найдовша) в
Анголі – 38 років (найменша)
у Казахстані –
67років;
уТаджикістані -
66років;
в Індії – 69
років;
у Франції–
81років;
вІспанії–
81років;
в Японії – 82
років;
в США – 78
років;
в Росії –
66років
На Україні – 68років (для жінок – 74 роки, для чоловіків – 62). По цьому
показнику Україна займає 150-те місце з 223 країн світу.
Притча
В одному індійському племені юнаків на зрілість випробовували самотністю.
Цим вони мали довести самі собі та спільноті, що готові стати справжніми
воїнами. У час випробовувань один із них опинився посеред гарної квітучої
долини. Оглядаючи гори, які оточували цю долину, юнак побачив стрімку вершину,
вкриту сліпучо-білим снігом. «Поміряюсь з тією вершиною», – подумав він.
Хлопець одягнув сорочку із шкіри зубра, на плече накинув плач і почав
підійматися на гору.
Вибравшись на вершину, він побачив під собою цілий світ: прекрасні
краєвиди, безмежний простір. Його серце наповнилось гордістю. Адже він такий
молодий, вродливий, сповнений сил і надій, зумів підкорити непорушну гірську
вершину. Раптом юнак почув біля своїх ніг дивне шелестіння. Подивився і побачив
змію. Хотів відскочити, але змія заговорила:
– Вмираю… Тут надто зимно для мене і немає поживи… Візьми мене під свою
сорочку, зігрій і знеси в долину.
– Ні, – відповів юнак. – Знаю вашу породу. Ти – гримуча змія. Якщо візьму
тебе, ти вкусиш мене – і я помру.
– Ні! Навіть не думай так! – відповіла змія. – З тобою не буду так
поводитися. Якщо мені допоможеш, не вчиню тобі жодного зла.
Юнак і далі відмовлявся, але змія вміла добре переконувати.
Врешті-решт він взяв її під сорочку і поніс із собою. Коли вони вже
спустилися в долину, хлопець делікатно поклав її на землю.
Несподівано змія скрутилася, кинулась на хлопця і вкусила його в ногу.
– Ти ж мені обіцяла! – закричав він.
– Ти ж знав, що ризикуєш, коли брав мене з собою, – сказала змія і поповзла
собі геть.
Радість, щастя – у ваших руках.
Перед вами вибір: здоров’я, краса, мудрість, кохання чи наркоманія, алкоголізм,
тютюнопаління. Вибирайте. І якщо ви все зважили, все зрозуміли, то вирішіть
ніколи не торкатися сигарети, не пити алкогольні напої, не пробувати наркотики.
Адже, навколо вас існує безліч цікавих речей, які більш варті вашої уваги.
Готуючись до виховної години «За здоровий спосіб
життя!» ми разом із 5-Б класом відкрили для себе таку формулу здоровя
Раціональне харчування*емоціональна
рівновага + фізична активність2 – шкідливі звички = Здоров’я
Здоров’я – це багатство, Його
від Бога маєш,
Яке Господь нам дав, Про
це не забувай.
І треба , щоб з дитинства Бережи
здоров'я змалку,
Його ти цінував. Бо
хазяїн тіла – ти.
Здоров’я не придбаєш Щоб
життя прожити довше,
За гроші, пам’ятай! Себе
треба берегти.
Міцне здоров’я – одне з головних джерел щастя й радості людини, неоціненне
її багатство, яке повільно і важко накопичується і яке можна швидко і легко
втратити.
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ТЕСТ "ЗДОРОВ'Я"
1. Ранкова
зарядка: 5.
Харчування:
а) кожен день - 0; а)
багато масла, яєць, сметани - 5;
б) 2 рази в тиждень - 5; б) багато цукру, цукерок - 5;
в) не робите -10. в)
ситна вечеря перед сном - 5.
2. Як ви
добираєтесь до школи: 6.
Виробнича гімнастика:
а) громадським транспортом - 5; а) робиться - 0;
б) машиною -10; б)
інколи – 5;
в) на велосипеді, пішки - 0. в) без неї - 10.
3. Маса тіла: 7.
Фізичні вправи:
а) нормальна - 0; а)
без них - 10;
б) за кожних 5 кг більше норми –
5; б)
2-4 год. в тиждень - 5;
в) менше норми - 5. в)
8 год. в тиждень - 0.
4. Паління: 8.
Вживання алкогольних напоїв:
а) не палю - 0; а)
без них - 0;
б) 10 цигарок на добу - 5; б) на свята -
5;
в) пачка на добу - 10. в)
систематично -10.
Обробка результатів.
Сума балів 25 і більше визначає
здоровий спосіб життя.
Сума 26-50 - спосіб життя досить
здоровий, але якщо змінити шкідливі звички, його можна було б покращити.
Сума 51 і більше - неправильний
спосіб життя, якнайшвидше потребує зміни звичок.
!слайд 7 найважливіших правил
здорового способу життя:
Учитель. Я хочу, щоб ви уважно подивилися на деревце і сказали, чого йому не
вистачає? (плодів). А для того, щоб деревце дало плоди, вам потрібно йому
допомогти. Для цього у вас на столах лежать
листочки, на яких написані корисні і шкідливі звички. Ваше завдання
вибрати тільки корисні звички, які сприяють збереженню здоров’я і роблять наше
життя гарним і щасливим. (Листочки з правильними відповідями прикріплюються до
дерева, а листочки з шкідливими звичками ми покладемо у скриню та кинемо у
море).
Корисні звички (листочки). Посміхатися друзям, бути чемним і вихованим, займатися фізкультурою, бути
чесним і відкритим, загартовування, ігри на свіжому повітрі, правильне
харчування, мити руки перед вживанням їжі, оберігати природу, дбати про рідних,
знати свої права та обов’язки, чистити зуби, здобувати освіту, вивчати правила
дорожнього руху, не чіпати бездомних собак і кішок,не відкривати двері
незнайомим.
Шкідливі звички (листочки). Куріння, алкоголізм, вживання наркотиків, неповага до старших, битися з
товаришами, гризти нігті, гратися з електроприладами, ходити по льоду, бути злим і роздратованим, гратися з
сірниками, ходити по залізничним коліям, купатися у заборонених місцях, бути
жадібним і заздрісним, перебігати дорогу під час руху авто.
Ви прогнали
шкідливі звички, адже вони негативно впливають на здоров’я людини! Викликають
захворювання, неспокій, знервованість та багато зла.
Здоров’я — це
не відсутність хвороб, а фізична, соціальна, психологічна гармонія людини,
доброзичливі, спокійні стосунки з людьми, з природою, із собою.
Дуже хочеться, щоб йдучи з нашої зустрічі, у вашій пам’яті залишилися
слова:
· Слухали,
бачили, запам’ятали!
· Все, що
сьогодні вам розказали.
· Дома розкажете,
друзям порадите!
· Проблеми усі ви
тепер подолаєте.
· Грайтесь,
стрибайте, кружляйте надворі,
· Хоч і перерви
маленькі у школі!
· Хочемо бачити
всіх вас здоровими,
· Геть всі
хвороби, не будемо кволими!
Накопичуйте і бережіть своє здоров’я, навчайтеся цього у людей, що вас
оточують, займайтеся улюбленою справою, проводьте кожну хвилину життя з користю
для себе та інших! Будьте здорові та щасливі!
Коментарі